Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

     
 

סיפור ההצלחה של רוני אטיאס

לכל אדם יש כמה רגעים בחיים המשפיעים על כל מהלך חייו. אחד הרגעים הללו התרחשו בחייו של רוני אטיאס בשנת 92', במהלך חופשה באילת, רגע אחרי שהשתחרר מהצבא. ''זו הייתה הפעם הראשונה שלי בעיר'' מספר אטיאס על היום הגורלי בחייו, היום בו הוא הבין מה הוא הולך לעשות בחיים. ''במקרה הלכתי לראות מופע של צוות בידור במלון ספורט. יש הרבה אנשים שגדלו על צוותי בידור כילדים וזה היה החלום שלהם. אני ראיתי את זה בפעם הראשונה בגיל 21 וזה כל-כך ריגש והלהיב אותי כך שמיד ידעתי – את זה אני רוצה לעשות!''


אטיאס ניגש לאודישנים ועבר אותם בהצלחה. הוא התחיל קורס בידור ברשת ישרוטל. זו לא הייתה הפעם הראשונה שמצא את עצמו על במה. אטיאס, שנולד בבת-ים בשנת 70', לקח בגיל הנעורים חלק פעיל בלהקת הנוער העובד והלומד של תל-אביב. אבל רק בקורס הבידור הוא גילה יכולות אומנותיות שלא ידע על קיומן, כישרונות כמו הנחיה, ריקוד ומשחק.

''אחד הדברים שגרמו לי להצליח בזה הייתה שמחת החיים הטבעית שלי שכל הזמן עלתה. קיבלתי פידבקים כל הזמן וזה דחף אותי. כמעט מיד הבנתי שאני רוצה גם לנהל ושזה צריך להיות המקצוע שלי''. אחרי שסיים את הקורס בהצלחה אטיאס החל לבנות את הקרייה המקצועית שלו: הוא התחיל כאיש בידור במלון ספורט, המשיך כמנהל בידור במלון לגונה ובשנת 95' חזר למלון ספורט, המקום בו הכול התחיל, כדי לנהל את צוות הבידור במלון. במהלך השנים אטיאס בנה לעצמו שם ומוניטין כאיש בידור ומנהל כריזמטי וקיבל לא מעט הצעות עבודה מגוונות בתחום. אחת מהעבודות שלקח על עצמו הייתה ניהול צוותי הבידור בכפרי הנופש של האגודה למען החייל בגבעת אולגה ובאשקלון. כשנה לאחר מכן נפתח באילת מלון קלאב הוטל, אטיאס קיבל צו 8 והגיע ולנהל את הבידור במלון שנחשב בזמנו לגדול במזרח התיכון.


אחרי 5 שנים כמנהל בידור, אטיאס הגיע לטופ מבחינה מקצועית והחליט להרחיב את הצלחתו המקצועית לעולם העסקי. בשנת 98' הוא הקים את מועדון הפאנצ'קוק, מועדון המבוסס על הקונספט האומנותי של המלצרים המזמרים אותו הביא לראשונה לאילת ואותו הוא מקפיד לאמץ אותו בחום גם כיום. המועדון סחף את העולם התיירותי של העיר וכעבור שנה אטיאס ביצע אקזיט ומכר את המועדון בהצלחה.


ואז הגיעה פגישה משמעותית ורגע גורלי נוסף בחייו של אטיאס. ''בשנת 99' פגשתי את דוד פתאל. הוא עמד לפתוח את המלון הראשון של החברה שהקים - מרידיאן. אנשי פתאל בילו אצלי בפאנצ'קוק, אהבו את הקונספט ורצו את אותו הדבר במרידיאן אילת. אז אף אחד לא ידע שבשנת 2010 פתאל תהיה רשת המלונות הגדולה בישראל''.


אטיאס תפס את ההזדמנות שהתגלגלה אליו בשתי ידיים, הביא את המלצרים המזמרים למרידיאן והפך אותו למלון הראשון בישראל שמציע את הקונספט הייחודי. בהמשך השנה הרשת לקחה לניהולה גם את מג'יק סאנרייז. ''ביקשו ממני לפתוח חברת בידור כדי להפוך לספק הבידור שלהם. ככה בעצם הכול התחיל''. אטיאס הצליח להפוך את הבידור בפתאל לסיפור הצלחה והחל לגדול עם פתאל שהפכה בעצמה לסיפור הצלחה ענק. בשנת 2000 הצטרפו מלון מג'יק פאלאס, וב-2002 פארדייז (היום לאונרדו קלאב אילת) ופריוויליג'. צוותי הבידור של אטיאס הפכו לחלק משמעותי מחוויית הבידור במלונות ואטיאס הרגיש שהוא צריך להמשיך בתנופה. ''החיבור עם הרשת הביא ופיתח אותי למקום מדהים מבחינה מקצועית ואישית. גיליתי בי יכולות עצומות שלא הייתי מודע לקיומן. מצאתי את הדחף ליצור, לאתגר וללכת קדימה ועם האנרגיה הזו פתחתי מועדון נוסף – האקסייט''.


כמו שאר המיזמים האומנותיים שלו, גם המועדון החדש של אטיאס הציע רעיון חדשני לקהל הרחב - קונספט החופשיות על הבר – אנשי בידור המתפקדים רגע אחד כברמנים וברגע אחר עולים על הבר ונותנים שואו. שירי מיימון, עדי כהן והראל סקעת התחילו את הקריירה המוזיקלית שלהם באקסייט. בנוסף להופעות על הבר, המקום הציע גם חוויית בידור אינטראקטיבית שהביאה את הקהל לבחור את התוכן האומנותי שיוגש לו בכל ערב. האקסייט הפך לסיפור הצלחה נוסף, אבל אטיאס מודה – היו לו גם כישלונות בחיים. ''ב-2005 הייתי היזם והבעלים של חוף הקלאב מד. פתחתי שם מסעדה, זה היה תחום שלא כל-כך הכרתי, תחום המסעדנות. המיזם לא הכי הצליח אבל לי הוא העניק שיעור חשוב, בזכותו למדתי שיש לי תחום, עולם מקצועי, וצריך להתרכז בו. אני מאמין שקל מאוד לברוח למקומות אחרים. לא צריך. אני התמקדתי והתמדתי וזה הביא לי את ההצלחה. גם במועדונים שהקמתי, הערך המוסף שלי תמיד היה תחת הכותרת אומנות ושואו''.


על אף המעורבות הרבה במיזמים עסקיים, אטיאס ידע שהלב שלו נתון לצוותי הבידור של פתאל והמשיך לשמור על סטנדרטים אומנותיים גבוהים וללכת יד ביד עם הרשת. העבודה היומיומית המאתגרת והרצון להגיע להישגים אומנותיים שנה אחרי שנה הוכיחו את עצמם. בשנים הבאות הרחיבה פתאל את עסקיה וצרפה לשורותיה את מלונות נירוונה (היום לאונרדו קלאב ים המלח), מרידיאן ים המלח, מלון נהר הירדן (היום לאונרדו קלאב) ומלון רויאל טוליפ (לשעבר פלמירה). עם כל מלון שהצטרף לרשת התרחבה גם חברת הבידור של אטיאס והחלה להעסיק מעל מאה עובדי בידור. במקביל, היא התחילה לספק שירותי בידור גם לאוניות נופש בינלאומיות, עדות נוספת ליכולות המגוונות של אנשי הבידור שלה. 


ואז הגיע רגע גורלי נוסף. השנה היא שנת 2010 וכותרות העיתונים מכריזות: ''עסקת ענק נחתמה – דוד פתאל קונה את 'אזורים תיירות': 12 בתי מלונות שרתון ואקור ובהם ארמון ההרודס, יעברו לבעלות רשת פתאל''. ברגע הגורלי הזה הפכה פתאל לרשת המלונות הגדולה בישראל, והחברה של אטיאס לחברת הפקות הבידור הגדולה בישראל, חברה המעסיקה כיום כ-200 אנשי צוות. ''להעסיק 200 אנשים, כל אחד בן-אדם מורכב בפני עצמו, אמנים, אנשים רגישים יותר מהאדם הממוצע, זה אתגר עצום. כל אדם שעובד אצלי הוא עולם ומלואו, הוא פוטנציאל אומנותי אדיר והוא יודע שהוא בא לעשות את הצעד הראשון שלו בעולם הבידור''.


עם ההתרחבות הגדולה של החברה אטיאס ביצע מהלך נוסף כיזם ונכנס כשותף עסקי יחד עם פתאל באטרקציה הגדולה בישראל – 'עיר המלכים'. ''הכניסה שלי אמורה להביא חדשנות והתחדשות ואף על פי שהפארק עצמו מדהים, האמנו שאנו צריכים להביא בשורה חדשה ורכשנו לונה פארק שימוקם לצד עיר המלכים בהשקעה של 2 מיליון יורו. הרחבתעיר המלכים היא חלק מה'אני מאמין' שלי, זה שתמיד אומר לי שחייבים לחדש וליצור כדי להצליח. חלק נוסף מהאמונה של אטיאס מתבסס על ראייתו את תחום הבידור במלונות בכלל ובמלונות פתאל בפרט כאלמנט מביא קהל ומבדל בין מלונות ורשתות. לכן, בנוסף להפקות הבידור הגדולות אותן הוא מפיק בכל שנה, אטיאס יזם והצליח ליצור קונספט ייחודי ומבדל עבור פתאל – ''כוכבים ברשת''. הקונספט מביא את האמנים הישראלים המובילים והאהובים בכל שנה להופעות קיץ ענקיות בחוף הקלאב-מד באילת או בחופי ים המלח וטבריה. ההופעות המלהיבות הנאמדות במליוני שקלים סגורות ובלעדיות עבור נופשי רשת פתאל, עובדה המושכת נופשים רבים לבתי המלון של הרשת. בין האמנים שלקחו חלק ב''כוכבים ברשת'' ניתן למצוא את אייל גולן, משה פרץ, שלום אסייג, ישראל קטורזה, אלי יצפאן, ליאור נרקיס, יעקב כהן, אדיר מילר ועוד ועוד גדולים, טובים ואהובים. בנוסף להפקות הקיץ, אטיאס אחראי גם לכל ההפקות המורכבות של רשת פתאל: פתיחות והשקות יוקרה של בתי מלון בת''א וברחבי הארץ, כנסי סוכני נסיעות ארציים, סופ''ש 'פתאל וחברים' - האירוע הנחשב של הקהילה העסקית של ישראל המתרחש בכל שנה באחד ממלונות הרשת וקובע רף חדש בעולם התיירות. כל אלו הם רק חלק מהפקות היוקרה האקסקלוסיביות אותן מציע אטיאס גם לחברות מובילות אחרות במשק.


אטיאס, אבא ליהלי ואורי, אומר שכיום הם המנוע האמיתי והגורם המשמעותי בחייו. ''הם ממלאים אותי, אני רוצה שיהיו גאים באבא שלהם ושיראו בי מודל ומורה דרך''.


אטיאס, מה מיוחד בעבודה בצוותי הבידור שלך?


''אצלי אנשים מקבלים את הרגעים הכי חשובים בחיים שלהם. הם עושים מהפך, מתגבשים, הופכים מצעירים בעלי כישרון ופוטנציאל למקצוענים אמיתיים. עולים על במות, נותנים את כל מה שיש להם על הנשמה, מביאים את עצמם ותוך כמה חודשים הופכים לפרפורמרים ענקיים. אני יודע שיש לי עסק, אבל אני חי בתחושה שיש לי גם שליחות חשובה – להפוך אנשים צעירים לאמנים מצליחים – כאלה שיעשו לעם ישראל הרבה חם בלב''.

הגעת להרבה הצלחות, איך נראה העתיד שלך?

''במשך השנים העלנו ברשת עשרות הפקות יוקרה והבאנו את האמנים המובילים בישראל. בכל שנה אנחנו יודעים שעלינו להגיע להישג נוסף מבחינה אומנותית. השנה למשל, העלנו את 'יוסף וכותונת הפסים', הפקת ענק, 15 אנשים לייב, המחזמר הגדול ביותר שעלה על במה במלון כלשהו בישראל. זה היה ההישג הכי גדול שלנו השנה, אבל בשנה הבאה נעלה עליו. בעתיד אני רואה את עצמי מפיק מופע בינלאומי שהוא אטרקציה בעיר אילת. גם כאטרקציה לאילת וגם כיצירה אומנותית ייחודית לרשת פתאל. אני לא יודע איך נראה העתיד, אבל יהיו בו הרבה צבעים, שמחת חיים ומחיאות כפיים''.


לכל החדשות
 
 
     

פרטי יצירת קשר: מחלקת גיוס (מיכל שור) - טלפון:  03-6213316, מייל: inforo@fattal.co.il | © כל הזכויות שייכות לחברת "רוני אטיאס" "טו גוד טו בידור בע"מ" | מפת האתר
עיצוב ובניית האתר: Zeronine | לאתר רשת מלונות פתאל | אירועי עסקים רוני אטיאס